Gazowy kocioł centralnego ogrzewania Vitopend 100-W 050 Vitodens
Vitopend 100-W
Vitopend 100-W to nowoczesny kocioł gazowy do instalacji centralnego ogrzewania, wprowadzony na rynek przez firmę Viessmann. Produkowany jest z wyjątkową dbałością o wysokie standardy jakości i jest szczególnie atrakcyjny cenowo. Dzięki zwartej budowie i eleganckiemu wzornictwu idealnie nadaje się do zainstalowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Piec co jest często montowany w łazienkach lub kuchni. Jest to jeden z najmniejszych i bardzo cichych w grupie produktów tzw. piecyki gazowe.
Orientacyjny koszt produktu: 4.950 zł netto

URZĄDZENIE DOSTĘPNE TYLKO JAKO WERSJA KOTŁA KONDENSACYJNEGO - ZASTĄPIONO PRODUKTEM VITODENS 050

 

Kotły i piece

Jeśli szukasz nowoczesny, wiszący piecyk gazowy w atrakcyjnej cenie i o szczególnych walorach użytkowych bez konieczności rezygnacji z produktu wysokiej jakości to właśnie znalazłeś doskonałe rozwiązanie.

Kocioł co

Kocioł gazowy Vitopend 100-W dostępny jest jako model jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny. Kocioł potocznie nazywany jako piec centralnego ogrzewania przystosowany jest do pracy z poborem powietrza do spalania z pomieszczenia lub z zewnątrz. Vitopend 100-W to piecyk gazowy dostępny z palnikiem z zamknięta komora spalania i otwarta komora spalania w przedziale mocy od 10,7 do 24,8 kW i od 13,2 do 31 kW.

Vitopend 100

Urządzenie firmy Viessmann Vitopend 100-W ma wyjątkowe zalety ekploatacyjne: jest prosty w obsłudze oraz zapewnia wysoki komfort użytkowania.

 

Przegląd zalet:
- Sprawność znormalizowana do 93%

- Moc grzewcza: od 10,5 do 31 kW
- Jedno- lub dwufunkcyjny wiszący kocioł gazowy z możliwością pobierania powietrza do spalania z pomieszczenia lub z zewnątrz (zamknięta komora spalania).
- Wysoki standard jakości i bezpieczeństwo eksploatacji dzięki dopracowanej i sprawdzonej w praktyce konstrukcji
- Regulator sterowany temperaturą w pomieszczeniu – łatwe w obsłudze pokrętła umożliwiają szybkie nastawianie temperatury wody grzewczej i wody użytkowej.
- Możliwość odczytania na wyświetlaczu regulatora mocy grzewczej z jaką aktualnie pracuje kocioł.
- Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody (*** zgodnie z EN13203)
- Łatwy w montażu, konserwacji i obsłudze.
- Dzięki niewielkim wymiarom zajmuje bardzo małą powierzchnię i z powodzeniem mieści się nawet pomiędzy szafkami i we wnękach.
- Możliwość zabudowy – nie jest wymagane pozostawienie odstępów po bokach kotła

Wysoka wydajność (14,5 litrów na minutę przy 31 kW) kotła oraz stabilna temperatura ciepłej wody użytkowej (cwu), dzięki systemowi elektronicznej regulacji zapewnia wysoki komfort korzystania z ciepłej wody. W wersji jednofunkcyjnej kocioł dostęp­ny jest w zestawach pakietowych ze zbiornikiem c.w.u. o pojemności 120 lub 150 litrów.

Obsługa
Kocioł Vitopend 100-W jest bardzo łatwy w obsłudze i konserwacji. Wszystkie istotne dla prac konserwacyjnych elementy są łatwo dostępne od przodu kotła.
Dzięki prostym w obsłudze pokrętłom możliwe jest szybkie nastawianie temperatury wody grzewczej i wody użytkowej. Na manometrze można odczytać aktualną wartość ciśnienia w instalacji, natomiast na termometrze temperaturę wody grzewczej. Vitopend 100-W posiada wbudowany system diagnostyczny, umożliwiający na podstawie sygałów diod identyfikację trybów pracy i stanów awaryjnych.

W kotłach gazowych Vitopend 100-W wbudowany jest elektroniczny regulator obiegu kotłowego do pracy z podwyższoną temperaturą wody kotłowej, z wbudowanym systemem diagnostycznym i systemem ochrony przed zamarzaniem.

Wygodne sterowanie ogrzewaniem z dowolnego pomieszczenia

Kocioł Vitopend 100-W może współpracować z termostatem pokojowym:
- Vitotrol 100 typ UTDB - Termostat pokojowy do sterowania temperaturą instalacji w pomieszczeniu głównym (wiodącym)
- Vitotrol 100 typ UTDB-RF - Dobowy termostat zegarowy z wbudowanym zegarem sterującym (cyfrowym)

Doskonale dopasowane elementy montażowe
Do połączenia urządzenia z instalacją wodną i gazową dostępne są dwa zestawy montażowe z prostymi podejściami do każdej instalacji lub z kątowym podejściem. Dla oszczędności miejsca pod kotłem i podniesienia estetyki urządzenia można zastosować dopasowaną wzorniczo do kotła osłonę armatury.

Montaż i uruchomienie
Vitopend 100-W dzięki niewielkiemu ciężarowi i systemowi połączeń Milti-Steck jest szczególnie wygodny w montażu. Nie wymaga zachowania żadnych odstępów serwisowych. Dzięki wysokiej sprawności 91% sklasyfikowany jako niskotemperaturowy kocioł grzewczy zgodny z Dyrektywą EU 92/42.

Vitopend 100-W można zamontować i uruchomić wykonując zaledwie kilka czynności. Gazowe kotły wiszące Vitopend 100-W zostały tak zaprojektowane, aby ich montaż był prosty a obsługa nie wymagała wiele czasu.

Dane techniczne:

Typ   z zamkniętą komorą spalania  z otwartą komorą spalania 
Moc cieplna kW 10,7 – 24,8      13,2-31
 10,5–24  13,0-30
Długość mm 340  360  340  360
Szerokość mm 400  450  400  450
Wysokość mm 725  725  725  725
Ciężar kg 35/36  39  30/31  34
Pojemność przeponowego
naczynia wzbiorczego
litry 6  10  6  10
Przyłącze spalin/nawiewu ∅ mm 60/100  60/100  130  140
f