Kolektory Słoneczne - Solar

W naszej ofercie znajdą Państwo szczegółowe informacje o urządzeniach wykorzystujących energię słoneczną.

W swojej ofercie posiadamy urządzenia firmy Viessmann, Hewalex oraz Heat Pipe Technology.

Kolektory słoneczne potocznie nazywane solarami lub baterie słoneczne są dostępne w różnych technologiach wykonania. Na rynku wyróżniamy dwa podstawowe typy: płaskie oraz próżniowe.

Kolektory płaskie

Najbardziej popularne są kolektory płaskie, które dzięki swojej dużej powierzchni absorpcji promieni słonecznych w bardzo krótkim czasie są w stanie podgrzać wodę do wysokich temperatur. Podstawowym kolektorem płaskim firmy Viessmann jest Vitosol 100-F, który dzięki wysokiej jakości wykonania idealnie komponuje się w połaciach dachów skośnych i na wolnostojącej konstrukcji wsporczej.

Częściej wybieranym kolektorem płaskim jest Vitosol 200-F, który przez zastosowanie dodatkowej izolacji termicznej lepiej sprawuje się podczas niskich temperatur zewnętrznych.

Kolektory próżniowe

Kolektory próżniowe składają się z odrębnych rur, które w połączeniu tworzą kompletny solar. Wyróżnia je możliwość bezpośredniego montażu na płaskim dachu bez dodatkowych konstrukcji lub na fasadzie budynku. Dzięki możliwości przekręcenia każdej z rur o kilka stopni można uzyskać większe wydajności. Urządzenia firmy Viessmann to przede wszystkim Vitosol 200-T, gdzie zastosowano rozwiązanie typu HeatPipe pozwala na absorpcję światła nawet w pochmurne dni.

Tańszym odpowiednikiem kolektorów próżniowych są kolektory Heat Pipe Technology. Są to kolektory rurowe, które posiadają próżnię w części izolacyjnej urządzenia (tzw. rura w rurze).

Kolektory słoneczne Gliwice Viessmann

Solary - kolektory słoneczne Vitosol 100-F
Vitosol 100-F dedykowany jest szczególnie do wspomagania ogrzewania wody użytkowej i wody w basenach. Można je ustawiać pionowo lub poziomo z odpowiednim nachyleniem. Solary przystosowane są do montażu na dachu, do wbudowania w dach, oraz do zabudowy jako urządzenia wolnostojące, np. na dachu płaskim lub ogrodzie.
Orientacyjny koszt urządzenia: 11.000 zł netto
Solary - kolektory słoneczne Vitosol 200-F
Vitosol 200-F skutecznie ogrzewają wodę użytkową, wodę w basenach kąpielowych i mogą również wspomagać ogrzewanie budynku. Można je ustawiać pionowo lub poziomo z odpowiednim nachyleniem . Przystosowane są do montażu na dachu, do wbudowania w dach, oraz do zabudowy jako urządzenia wolnostojące, np. na dachu płaskim lub ogrodzie.
Orientacyjny koszt urządzenia: 12.500 zł netto
Próżniowe kolektory słoneczne Vitosol 200-T
Próżniowy rurowy kolektor słoneczny Vitosol 200-T, działający na zasadzie „Heat pipe”, składa się z pojedynczych rur jednorodnych pod względem średnicy wewnętrznej, które można obracać wokół osi i ustawiać optymalnie względem słońca co gwarantuje maksymalne przekształcenie energii słonecznej w ciepło.
Orientacyjny koszt urządzenia: 15.300 zł netto
KS200 TLP Am Hewalex
Płaskie kolektory słoneczne KS2000 TLP Am są stosowane w systemach podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wody basenowej. Cena obejmuje zestaw solarny dla 2-4 osób z zasobnikiem c.w.u.
Orientacyjny koszt urządzenia: 7000 zł netto
KS200 TLP AC Hewalex
Płaskie kolektory słoneczne KS2000 TLP AC są stosowane w systemach podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wody basenowej oraz wspomagania ogrzewania c.o. Zastosowanie aluminiowej płyty absorbera, zamiast miedzianej, pozwala znacznie zmniejszyć ciężar i koszty zakupu. Cena obejmuje zestaw solarny dla 2-4 osób z zasobnikiem c.w.u.
Orientacyjny koszt urządzenia: 7500 zł netto
KS2000 TLP Hewalex
Płaskie kolektory słoneczne KS2000 TLP są stosowane w systemach podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wody basenowej. Absorber wykonany całkowicie z miedzi zapewnia wysoką wydajność cieplną. Cena obejmuje zestaw dla 2-4 osób z zasobnikiem c.w.u.
Orientacyjny koszt urządzenia: 8000 zł netto
KSR10 Hewalex
Kolektory próżniowe KSR10 są stosowane do podgrzewania wody użytkowej i wspomagania centralnego ogrzewania. Wyróżniają się wysoką wydajnością energetyczną dzięki zastosowaniu technologii bezpośredniego przepływu. Cena obejmuje zestaw dla 2-4 osób z zasobnikiem c.w.u.
Orientacyjny koszt urządzenia: 9500 zł netto
f