Powietrzna pompa ciepła typu split Vitocal 200-S
Vitocal 200-S
Powietrzna pompa ciepła typu Split - Vitocal 200-S wykorzystuje ciepło z powietrza. Jednostka zewnętrzna może być zabudowana w sąsiedztwie budynku, na ścianach zewnętrznych lub płaskim dachu. Pompa ciepła jest ekologiczna. Obszar montażu pompy ciepła przez firmę MABAPA: woj. śląskie, np. Bytom. Pompa ciepła powietrze/woda to droższy koszt początkowy. Chociaż powietrzna pompa ciepła nie wymaga dodatkowych przygotowań, jak np. odwierty, to jej cena jest droższa niż pompy gruntowej. Pompy ciepła mają bardzo dobre opinie użytkowników.
Orientacyjny koszt produktu: 15.500 zł netto

 

Pompa powietrzna typu Split - Vitocal 200-S wykorzystuje w efektywny sposób otaczające nas ciepło z powietrza zewnętrznego. Jest przeznaczona przede wszystkim dla nowych budynków, ale także w odpowiedniej konfiguracji systemu dla budynków modernizowanych.

Choć przy montażunie są wymagane odwierty, to ich cena wyjściowa jest znacznie wyższa niż w przypadku pomp gruntowych. Jednak koszt eksploatacji jest niższy w porównaniu do tradycyjnych źródeł ciepła, np. kotła na paliwo stałe. Pompy ciepła mają również bardzo dobre opinie wśród użytkowników.

Obszar montażu pompy ciepła przez firmę MABAPA: woj. śląskie, np. Katowice, Sosnowiec.

Vitocal 200-S wszechstronne zastosowanie

Jednostka wewnętrzna Vitocal 222-S zawiera układy hydrauliczne, wymiennik ciepła, pompę obiegu grzewczego i zawór trzydrogowy dla przełączania trybu pracy pomiędzy ogrzewaniem budynku, a podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej.

W upalne dni pompa ciepła typu Split - Vitocal 200-S w wersji AWS AC może być wykorzystywana do chłodzenia pomieszczeń z użyciem klimakonwektorów czy też ogrzewania podłogowego.

Ekonomiczna i cicha praca

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-S pracuje szczególnie ekonomicznie przy obciążeniu częściowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii DC-Inverter wydajność sprężarki dostosowuje się w sposób płynny do zapotrzebowania na ciepło.

W modernizowanych systemach grzewczych Vitocal 200-S współpracuje z tradycyjnym źródłem ciepła pokrywającym jedynie szczytowe potrzeby na ciepło (przy niskich temperaturach zewnętrznych).

Dodatkowa regulacja prędkości obrotowej wentylatora jednostki zewnętrznej i sprężarki, zmniejsza znacznie czas pracy z maksymalnymi obrotami - tym samym zmniejszając głośność urządzenia.

Intuicyjny w użyciu regulator Vitotronic

Menu regulatora, z dużym podświetlanym ekranem, jest zbudowane w przejrzysty i logiczny sposób. Wyświetlane są na nim nastawy krzywej ogrzewania i chłodzenia w zależności od temperatury zewnętrznej.  Istnieje możliwość zdalnej obsługi pompy ciepła Vitocal 200-S za pomocą oddalonego do 5 metrów zdalnego sterowania (przeniesienie modułu obsługowego z Vitoronic 200 do cokołu ściennego).

Przegląd zalet:
- Atrakcyjna cenowo pompa ciepła powietrze-woda o mocy cieplnej od 3,0 do 10,6 kW (powietrze 7 °C, woda 35 °C w nominalnym punkcie pracy)
- Regulacja wydajności i technologia DC-Inverter dla wysokiej efektywności pracy przy obciążeniu częściowym pompy ciepła
- Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP wedug normy EN 14511: do 4,6 (powietrze 7 °C, woda 35 °C) i do 3,5 (powietrze 2 °C, woda 35 °C)
- Maksymalna temperatura zasilania  55 °C przy temperaturze zewnętrznej -15 °C
- Odporna na trudne warunki atmosferyczne jednostka zewnętrzna z parownikiem, sprężarką, zaworem rozprężnym i wentylatorem
- Jednostka wewnętrzna z pompą obiegu grzewczego, wymiennikiem ciepła, 3-drogowym zaworem przełączającym, grupą bezpieczeństwa, w wersji grzewczo-chłodzącej z wbudowanym przepływowym podgrzewaczem widy grzewczej
- Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic 200 z dużym ekranem tekstowym i graficznym
- Wszechstronny w wykonaniu pracy rewersyjnej - funkcja ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń

 

Dane techniczne:

f