Solary - kolektory słoneczne Vitosol 200-F
Vitosol 200-F
Vitosol 200-F skutecznie ogrzewają wodę użytkową, wodę w basenach kąpielowych i mogą również wspomagać ogrzewanie budynku. Można je ustawiać pionowo lub poziomo z odpowiednim nachyleniem . Przystosowane są do montażu na dachu, do wbudowania w dach, oraz do zabudowy jako urządzenia wolnostojące, np. na dachu płaskim lub ogrodzie.
Orientacyjny koszt produktu: 12.500 zł netto

Kolektor słoneczny

Płaski kolektor słoneczny z selektywnym pokryciem absorbera o powierzchni kolektora 2,3 m² z dodatkową izolacją cieplną to idealne rozwiązanie do uzyskania darmowej energii słonecznej. Kolektory płaskie można łączyć ze sobą tworząc baterie słoneczne, które można optymalnie dopasować do warunków zabudowy oraz do każdego zapotrzebowania na ciepło.

Energia odnawialna

Absorber to główny element konstrukcyjny kolektora. W Vitosolu 200-F blacha absorbera pokryta jest warstwą na bazie tlenków tytanu: Sol-Titan, przez co absorber posiada ogromną skuteczność w pochłanianiu promieniowania słonecznego i uzysków energii odnawialnej. Kolektory są przygotowane do długoletniej eksploatacji o stałej sprawności eksploatacyjnej.

Zestaw solarny

Solary dostępne są w kilku zestawach przygotowanych przez producenta. Podstawowy zestaw składający się z dwóch kolektorów płaskich i 300l zasobnika dedykowany jest dla rodziny do 5 osób. Przy większej ilości zapotrzebowania na c.w.u. producent przewidział zestaw składajacy się z trzech płyt solarnych oraz 400 i 500l zasobnika. Dzięki dodatkowej izolacji kolektor osiąga wysoką sprawność w słoneczne dni przy niskich temperaturach zewnętrznych i dzięki temu istnieje możliwość dostosowania pracy solara do wspomagania na centralne ogrzewanie.

Przegląd zalet

- opracowany na bazie ponad 35lat doświadczenia firmy Viessmann w produkcji kolektorów słonecznych
- sztywna aluminiowa konstrukcja ramy obudowy gięta z jednego profilu, gwarantują niezawodną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych
- specjalne szkło hartowane odporne na uderzenia i naciski mechaniczne przy maksymalnym wykorzystaniu promieni słonecznych.
- pokrycie absorbera selektywną powłoką Sol-Titan, który ma dużą skuteczność pochłaniania promieni słonecznych i odporności na zjawisko starzenia
-miedziana wężownica o meandrowym przepływie
- grubsza izolacja cieplna o wysokiej skuteczności wraz ze sprawną wentylacją w usuwaniu wilgoci z wnętrza kolektora
- łatwy montaż
- wysoka trwałość i sprawność potwierdzona przez Instytutu ISFH w Emmerthal (Niemcy) oraz certyfikat Solar KEYMARK
- kolektory spełniają wymagania jakościowe normy PN-EN 12975.
- Vitosol 200F otrzymał tytuł 'Produkt przyjazny dla mojego domu' oraz ocenę bardzo dobry w teście fundacji Warentest.

Dane techniczne
Typ   SV1A SH1A
Powierzchnia brutto m2 2,51 2,51
Powierzchnia absorbera m2 2,31 2,31
Powierzchnia apertury m2 2,33 2,33
Szerokość mm 1056 2380
Wysokość mm 2380 1056
Głębokość mm 90 90
Ciężar kg 51 51

 

 

f