Pompy ciepła

W naszej ofercie znajdą Państwo szczegółowe informacje o urządzeniach wykorzystujących energię odnawialną.

Pompy ciepła dają nam możliwość wykorzystania energii znajdującej się w powietrzu, wodzie lub glebie dla uzyskania ciepła. Urządzenia te mogą służyć do podgrzewu wody użytkowej lub na poczet całego ogrzewania dla domu lub mieszkania.

Zapytaj nas o możliwość zamontowania pompy ciepła w Twoim Domu.

Bezpłatna Wycena Montażu

 Pompy ciepła Gliwice Viessmann

 

Vitocal 160-A jest powietrzną pompą ciepła, która przekazuje ciepło z pomieszczenia, wyłącznie na poczet wody użytkowej, bezpośrednio do zintegrowanego ze sobą 285l zasobnika.

Kolejna powietrzna pompa to Vitocal 200-S, która pracuje w układzie split co oznacza podzieloną jednostkę na dwa urządzenia gdzie jedno pracujące na zewnątrz a kolejne wewnątrz budynku. Ta pompa ciepła jest zbliżona swoją budową do klimatyzatorów i dlatego w układzie grzewczym mogą być zamontowane klimakonwektory pozwalające na grzanie w zimie i chłodzenie latem.

Pompy ciepła Vitocal 200-G i Vitocal 300-G mogą wykorzystywać jako dolne źródło zarówno grunt jak i wodę. Urządzenia wyróżnia przede wszystkim zastosowanie różnego rodzaju technologii sprężarek jak i dostępny zakres mocy grzewczych.

 

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 161-A
Vitocal 161-A typu powietrze/woda do podgrzewania ciepłej wody użytkowej to nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie. Pompa ciepła dostarczana jest alternatywnie z zasobnikiem bez wężownicy, do pracy monowalentnej, lub z wężownicą, do stosowania w instalacjach biwalentnych, np. z kolektorami słonecznymi.
Orientacyjny koszt urządzenia: 8.410 zł netto
Powietrzna pompa ciepła typu split Vitocal 200-S
Pompa ciepła typu Split - Vitocal 200-S wykorzystuje ciepło z powietrza. Jednostka zewnętrzna, odporna na warunki meteorologiczne, może być zabudowana w sąsiedztwie budynku, na ścianach zewnętrznych lub płaskim dachu.
Orientacyjny koszt urządzenia: 25.500 zł netto
Gruntowa pompa ciepłą Vitocal 200-G
Pompa ciepła Vitocal 200-G to idealne rozwiązanie dla budynków jedno i dwurodzinnych, a także obiektów użytkowych. Urządzenie może wykorzystywać jako dolne źródło ciepła zarówno grunt (typ BWC solanka/woda) jak i wodę (typ WWC woda/woda) gwarantując całoroczne zaopatrzenie domu w ciepło w trybie monowalentnym.
Orientacyjny koszt urządzenia: 34.900 zł netto
Gruntowa pompa ciepłą Vitocal 300-G
Pompa ciepła Vitocal 300-G jest przystosowana do montażu zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach. Zastosowanie technologii sprężarek z elektronicznie sterowanym zaworem rozprężnym oraz systemem RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic System) pozwala na usyskiwanie wysokiego współczynnika efektywności COP i mniejsze koszty eksploatacji.
Orientacyjny koszt urządzenia: 47.200 zł netto
Dolne źródło - odwierty pionowe
Dolne źródło to jedno z najważniejszych elementów instalacji w przypadku gruntowych pomp ciepła. Od tego ile darmowej energii uzyskamy ze środowiska naturalnego, zależy prawidłowy dobór i wykonanie instalacji.
Orientacyjny koszt urządzenia: 100 zł netto
f